Informația este cheia succesului! - OBSERVATORUL NAȚIONAL TV
Informația este cheia succesului! - OBSERVATORUL NAȚIONAL TV

    Cum se preface statul că recuperează prejudiciul închipuit din dosarul ICA

    PUBLICAT ÎN

    În loc să obțină bani, statul cheltuiește sume uriașe cu bunurile confiscate. Ignoranța statului român produce însă efecte devastatoare.
    Logica absurdă și antieconomică a autorităților române generează pierderi de milioane.
    Adrian Măniuțiu a prezentat, în ediția de miercuri a rubricii ”Daily Income”, date absolut revoltătoare legate de modul în care statul mimează că recuperează așa-zisul prejudiciu din ”dosarul Telepatia”.
    Astfel, potrivit președintelui ANAF, Dragoș Doroș, instituția cheltuiește lunar pentru paza fostelor sedii Intact, confiscate de stat, 26.000 de euro pe lună.
    Rezultă o sumă anuală de 312.000 de euro, cheltuită doar pentru paza sediilor momentan părăsite și în degradare, respectiv cel din șoseaua București-Ploiești 25-27 și Blocul Turn de pe strada Gârlei.
    sursa- antena3

    SPONSORIZATE

    Documentele tale sunt în siguranță cu Arhiva Dia

    🛡️ Protejează-ți Documentele Importante 🛡️ Documentele tale sunt în siguranță cu Arhiva Dia. Oferim...

    Descoperă-ți pasiunea pentru mecanică cu Euro Jobs! 

    Visezi să devii un expert în lumea fascinantă a mecanicii de întreținere și reparații...

    SERVICII ARHIVARE DIGITALA A DOCUMENETELOR

    🚀 Transforma haosul din biroul tau intr-o ordine digitala impecabila! 📁 Cu Serviciile noastre de...

    Recâștigă-ți Mobilitatea și Confortul cu Terapia de Decompresie Vertebrală la Centrul Laserterapie Petroșani!

    Elongația sau decompresia vertebrală reprezintă o tracțiune în ax a diverselor regiuni ale coloanei,...

    TE-AR PUTEA INTERESA

    VIJELII ȘI PLOI TORENȚIALE ÎN APROAPE TOATĂ ȚARA. AVERTIZĂRI COD GALBEN ȘI COD PORTOCALIU, PÂNĂ LA ORA 23:00

    Perioadele de caniculă sunt urmate, în numeroase situații, de episoade de instabilitate atmosferică accentuată....

    PETROȘANI REDUCE CU 51% CONSUMUL DE ENERGIE PENTRU ILUMINATUL PUBLIC

    Municipiul Petroșani va reduce, începând de miercuri seara, consumul de energie electrică destinat iluminatului...

    POMPIERII ROMÂNI AU PROTEJAT LOCUINȚE ȘI O MĂNĂSTIRE AMENINȚATE DE UN INCENDIU ÎN GRECIA

    Pompierii români dislocați în Republica Elenă au intervenit, în seara zilei de 3 august...